Jeżeli u Twojego psa zdiagnozowano alergię lub atopię – czyli uczulenie na pyłki roślin, pokarm, lub roztocza – jest dla niego dostępne bezpieczne leczenie, które wyeliminuje jego świąd.
Czy Twój pies ma świąd?
Jeżeli Twoje zwierzę nie jest zdiagnozowane, a posiada takie objawy jak: uporczywe drapanie, lizanie łap, trzepanie uszami i nawracające problemy uszu, może być alergikiem i w tej sytuacji należy udać się do lekarza weterynarii na badanie.
Nowy lek
Od niedawna na polskim rynku dostępny jest nowy preparat zarejestrowany dla psów , który leczy objawy alergii, czyli przede wszystkim świąd (jest również skuteczny dla kotów). Substancja Oklacitinib zawarta w preparacie działa na receptory świądu i w efekcie hamuje go.
Zalety
Co wyróżnia ten lek od innych leków które hamują świąd? Jest bezpieczny dla organizmu zwierzęcia.
W przypadku innych leków które wykazują działanie przeciwświądowe (np. prednizon, prednizolon, cycklosporyna) występuje wiele efektów ubocznych, takich jak:
- zwiększone pragnienie i oddawanie moczu
- zwiększenie masy ciała
- uszkodzenie wątroby
- osłabienie ścięgien
- zaniki mięśniowe
- scieńczenie skóry
- zapalenie trzustki, choroba Cushinga, cukrzyca
Leczenie
Leczenie Oklacitinibem polega na podawaniu codziennie tabletek. Efekt leczenia jest bardzo szybki i można go zauważyć już kilka godzin po podaniu leku. Substancja ta była badana przez wiele lat zanim uzyskała rejestrację do stosowania u zwierząt. Od 2014 jest z powodzeniem stosowana w innych krajach, a od tego roku preparat jest dostępny na Polskim rynku.